صفحه اصلی > مراقبتی : طبق نظر متخصصان پوست چه مدت باید دوش بگیرید

طبق نظر متخصصان پوست چه مدت باید دوش بگیرید

دوش گرفتن

هیچ چیز مثل یک دوش طولانی و آب گرم به ما احساس تازگی نمی‌دهد. و شاید همین باعث می‌شود که ساعت‌های زیادی را در حمام بگذرانیم، تحقیقات جدید نشان داده است 48 درصد از افراد، بیشترین زمان  روتین زیبایی خود را صرف دوش گرفتن یا حمام کردن می‌کنند. همین مطالعه توسط Dove همچنین نشان داد که از هر 10 بریتانیایی 9 نفر خشکی پوست را تجربه می‌کنند!

ارتباط واضحی بین دوش های طولانی مدت و تحریک پوست وجود دارد. متخصصان پوست می‌گویند: “دوش گرفتن طولانی مدت در آب خیلی داغ می‌تواند چربی طبیعی پوست را از بین ببرد. “دوش گرفتن یا حمام طولانی مدت و استفاده از اسکراب‌های ساینده یا محصولات پاک کننده همگی می‌توانند باعث خشک شدن پوست شوند.”

 آب به تنهایی نمی‌تواند چربی نامرئی را که میکروب‌ها در آن پنهان و در چین‌های ریز پوست جمع شده‌اند، از بین ببرد. همچنین دست، صورت و بدن ما دارای روغن‌های طبیعی است و میکروب‌ها به چربی طبیعی پوست ما نیز ما می‌چسبند، پس فقط استفاده از آب برای شستشو، آلودگی، باکتری و میکروب را از روی پوست ما پاک نمی‌کند، و استفاده از صابون ضروری است و حذف کردنی نیست! پس اگر از خشکی پوست  شکایت داریم و می‌دانیم که دوش گرفتن بیشترین تأثیر را دارد، برای محافظت از پوست خود چه کنیم؟

دوش گرفتن

بسیاری از ما یک بار در روز دوش می‌گیریم. پس باید زمان دوش گرفتن خود را محدود کنیم!

چه مدت باید زیر دوش بمانید؟
بسیاری از مردم مدت زیادی را زیر دوش می‌گذرانند، ولی زمان بهینه سپری شده باید کمتر از ده دقیقه باشد!

هرچه این زمان طولانی‌تر از این شود، احتمال احساس خشکی و تحریک پوست شما را افزایش می‌دهد، به خصوص اگر آب خیلی داغ باشد و مستعد خشکی پوست باشید. همچنین مرطوب‌کردن و مرطوب نگه داشتن پوست مهم است. هنگامی که پوست به درستی مرطوب نشود، تحریک شده و ممکن است شروع به خارش کند. برای جلوگیری از این امر، باید خشکی را با محصولات مرطوب کننده برطرف کنید تا رطوبت پوست را جبران کنند و آن را در پوست نگه دارند.

پست های مرتبط

COVID ویروس کرونا چه مدت در بدن شما باقی می‌ماند؟

بعد از مبتلا شدن به ویروس کرونا تا چه مدت عفونی هستید؟…

۱۹ تیر ۱۴۰۳

تست فشار خون و هر آنچه باید بدانید

تست فشار خون فشار موجود در شریان‌ها را هنگام پمپاژ قلب اندازه…

۱۹ تیر ۱۴۰۳

نکاتی برای اندازه گیری صحیح فشار خون

اینکه آیا فشار خون بالا دارید یا خیر را یک پزشک متخصص…

۱۹ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید